Loading...

تیم کوک از ترامپ خواست تا در توافق اقلیمی پاریس باقی بماند

تیم کوک از ترامپ خواست تا در توافق اقلیمی پاریس باقی بماند

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور پرحاشیه آمریکا که این روزها با تصمیمات عجیب‌وغریب و بی‌منطق خود بسیاری از نخبگان و مردم آمریکا و جهان را به تعجب واداشته به‌تازگی در تصمیمی عجیب و غیرقابل‌ پیش‌بینی اعلام کرده که ایالات‌متحده آمریکا دیگر از توافق‌نامه اقلیمی پاریس تبعیت نکرده و آمریکا را از این توافق‌نامه زیست‌محیطی خارج می‌کند.

این تصمیم با واکنش‌های متعددی روبه‌رو شده و حتی ایلان ماسک یکی از مشاوران ترامپ به دلیل مخالفت با این تصمیم از سمت خود استعفا کرده است. اما ایلان ماسک تنها فردی نیست که به این تصمیم واکنش جدی نشان داده و از اهالی فناوری که با ترامپ همکاری می‌کنند تیم کوک مدیرعامل وقت شرکت اپل نیز طی بیانیه‌ای از ترامپ درخواست کرده تا از پیمان زیست‌محیطی پاریس خارج نشود چراکه عواقب بسیاری گریبان گیر آمریکا و جهان خواهد شد.

توافق‌نامه اقلیمی پاریس برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و کنترل گرم شدن کره زمین میان 195 کشور امضا شده است.

تیم کوک در حالی به این تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا انتقاد کرده که شرکت اپل یکی از شرکت‌های پیشگام در عرصه تولید فناوری‌های جدید سازگار با محیط‌ زیست بوده و کمپانی سبز و دوست‌دار محیط‌ زیست محسوب می‌شود.

تصمیم جنجالی ترامپ علاوه بر تیم کوک صدای 25 کمپانی مهم و فعال در عرصه فناوری در ایالات‌متحده را نیز درآورده تا این تصمیم بیش‌ از پیش محکوم شود. ترامپ با خروج از این پیمان ضربات جبران‌ناپذیری را به محیط‌ زیست وارد خواهد کرد چراکه دیگر کارخانه‌ها و کمپانی‌های آمریکایی ملزم به رعایت مفاد این توافق‌نامه برای حفاظت از محیط‌ زیست نخواهند بود.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 183,562,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: