Loading...

چند نکته ریز در ویندوز (بخش سوم)

26. برای تغییر اندازه ومحل جداول در Word چه باید کرد؟
راه حل ساده برای آن فشار دادن دکمه Alt و نگهداشتن آن است و سپس می توان با مکان نما و یا اندازه جدول خاص را تغییر داد.

27. چگونه می توان طراحی ها و اشکال مختلفی را برای اسناد ورد در نظر گرفت؟
ورد این امکان را به کاربر می دهد که متون را با توجه به مطالب و ویژگی های آن تنظیم و صفحه آرایی کرد . برای این کار از منوی کار گزینهformat و سپس Design را کلیک کنید . در اینجا می تواند یکی از شماهای مورد نظر را انتخاب کنید. بعضی از انواع طراحی را نیز می توانید در CD مخصوص نصب Office پیدا کنید.

28. چگونه می توان محتویات هر سلول (cell ) در اکسل را کپی کرد و چگونه می توان بر هر سلول عملکرد تعریف کرد ؟
در Excel XP می توان برای هر سلول علامت گذاری شده یک عملکرد خاص تعریف کرد . مثلا اگر گزارش طی یکسال به 365 قسمت تقسیم شده باشد می توانید نتایج هر روز را ببینید . مثلا می توانید عدد 365 را در یک سلول تایپ کرده و سپس این سلول را با Ctrl+C کپی کنید . سپس در منوی Edit گزینه Paste Special را انتخاب کنید ، عملکرد خاص را برای ‎آن عدد تعریف کنید و سپس ok را فشار دهید.

29. چگونه می توان فقط سلول های محتوی یک اعداد را کپی کرد؟
وقتی که بخواهیم در یک ورقه (Sheet) فرمول ها پاک شود و فقط اعداد کپی شود باید Ctrl+A را فشار دهید تا مقادیر علامت گذاری شود و سپس Ctrl+C را فشار دهید. در این حالت گزینه Edit وسپس Raste special را کلیک کنید . دکمه ok را فشار دهید.

30. چگونه می توان سایت های وب را وارد Excel نمود؟
اطلاعات تجاری و سایر اطلاعات عددی جدید را می توان بدون هیچ مشکلی وارد اکسل کرد و در جداول خاصی اضافه(insert) کرد. آنهایی را که از اینترنت می خواهید کپی شوند انتخاب کنید و Ctrl+C را فشار دهید . و سپس Excel باز کنید و گزینه Paste را از Edit کلیک کنید و گزینه وب را انتخاب کنید . در پنجره بعدی بر روی کارت زرد رنگ کلیک کنید و گزینه Import را کلیک کنید.

31. چگونه می توان از روی اطلاعات اکسل ، جداول Word را بروز کرد؟
شما می خواهید در یک سند Word جداول طراحی شده ، بروز شوند، برای اینکار جداول مورد نظر در اکسل را انتخاب کنید و آنها را با Ctrl+C کپی کنید. در Wordبه منوی Editرفته و گزینه Paste را انتخاب کنید وسپس گزینه Paste as Hyperlink را انتخاب کنید.

32. چگونه می توان نمای outlook xp را بسیار کوچک کرد؟
وقتی که پنجره فرستادن نامه (Mail) باز است نرم افزار Outlook جای زیادی را در نمایشگر می گیرد . برای کاهش اندازه این پنجره و اینکه در کنار ساعت قرار بگیرد در ریجستری اطلاعات زیر را پیدا کنید :
HKEY _ CURRENT _ USERsoftware microsoft Office 10.0 outlook preferences و در آنجا ارزش عددی DWORD را تغییر دهید و عدد را 1 قرار دهید به نام Mintotray به آن بدهید.

33. چگونه می توان یک آلبوم عکس با استفاده از power point ایجاد کرد ؟
ابتدا در منوی کار گزینه insert را کلیک کنید و سپس گزینه Picture و New photoalbum را انتخاب کنید و تصاویر را ازاسکنر و یا بوسیله دیگری انتخاب کنید تا تصاویر در محل مورد نظر قرار گیرد . د این حالت می توانید میزان رنگ و تصاویر را نیز مشخص کنید وسپس گزینه Album Layout و سپس Picture Layout را کلیک کنید و تصاویر را پشت سر هم بچینید.

34. چگونه می توان نرم افزار Nero 5.5 را سریعتر ظاهر کرد ؟
برای این کار در منوی start گزینه control panel را انتخاب کنید وسپس گزینه Administrative را انتخاب کنید و گزینه IMAPI _ CD _ COM _ Services را دو بار کلیک کنید وگزینه Disable را انتخاب کنید و دکمه End را فشار دهید.

35. چگونه می توان کارایی Media Player 9 را افزایش داد ؟
برنامه هایی وجود دارد که برای نمایش فیلم ها از Media Player نیز بهتر عمل می کنند. و بدین جهت بسیاری افراد از نرم افزارهای دیگری استفاده می کنند.
برای افزایش کارایی این نرم افزار در منوی آن گزینه Tools را انتخاب کنید و سپس Options را کلیک کنید و در گزینه Data Format گزینه فرمت سایر فایل ها را از حالت انتخاب درآورید و OK را فشار دهید.

36. چگونه می توان کارایی Media Player 9Q را بدون اعلان ونمایش صفحه چند رسانه ای شروع کار با Media Player باز کرد؟
هر وقت که Media Playerرا باز می کنید صفحه اعلان چند رسانه ای ها ظاهر می شود و چند لحظه ارتباط با اینترنت بیشتر طول می کشد. برای محو این صفحه گزینهTools را انتخاب و Options را کلیک کنید و سپس در قسمت Player گزینه Start Player in media player را از حالت انتخاب در بیاورید . و سپس کلید OK را فشار دهید.

37. چگونه می توان گزینه نظارت بر پوشه (folder supervise) را در Media Plater 9S غیر فعال کرد؟
این گزینه در مورد حجم بالای فایل های MP3 کار را دچار اشکال می کند و باید حذف شود .
برای اینکار Tools را کلیک و سپس Options را انتخاب کنید و سپس Library را کلیک کنید و گزینه "Folder supervising" را غیر فعال کنید و Okرا فشار دهید.

38. چگونه می توان درMedia Player 9S از انتقال و پخش اطلاعات محرمانه و شخصی جلوگیری کرد؟
برای اینکار گزینه start را کلیک کنید و سپس گزینه run و مقادیر زیر را وارد کنید:
regsvr32./u licdll . dll
و سپس دکمه ok را فشار دهید.

39. چگونه می توان در نرم افزار winamp تمامی پنجره ها را به کوچکترین حد خود در بیاوریم ؟
نرم افزار winamp قسمت بزرگی از صفحه نمایش را اشغال می کند.
برای کاهش این حجم ، به راحتی می توان علامت * را در کناره راست در قسمت پایینی فشار داد و آنها را حذف کرد و در صورت تمایل مجدد می توان آنها ظاهر کرد.

40. چگونه می توان یک اسکنر ویروس را به نرم افزار winzip 8.9 الحاق کرد ؟
بر روی نرم افزار کلیک کنید و سپس گزینه Options و Configuration را کلیک کنید. ودر گزینه Add Program گزینه virussearch program را کلیک کنید. جدول زیر بسیار کمک کننده است:
Options دستور نام ویروس یاب
%d 32.exe SCAN McAfee
/ autoscan / nosplash

*.* / s NAVW32.EXE NORTON
N32SCANW.EXE Antivirus
NAVNT.EXE

%d/s AVP32.EXE Kaspersky
Anti - Virus

41. چگونه می توان ICQ 2003a را همراه دیواره آتش (Firewall) بکار برد؟
باید ابتدا دانست که کدام درگاه (port) از Chat – Tool استفاده می کند. در مورد ICQ این درگاه (TCP - port) 5190 است. در مورد استفاده سایر کاربران نیز TCP – port مقدار 65553ـ1024 را دارد . بهتر است این داده ها را به صورت نامه (E - mail) و یا FTP به سایر کاربران ICQ برسانید.

42. چگونه در نرم افزار ICQ می توان آرشیو اخبار را جستجو کرد؟
در آرشیو (بایگانی) اطلاعات در ICQ تمامی پروتکل های گپ (chat) موجود است. برای باز کردن این آرشیو بر روی کاربر مورد علاقه راست کلیک کنید و بر روی Message History و سپس بر روی Message Archive کلیک کنید و در پنجره ظاهر شده می توان اطلاعات مورد در خواست را جستجو و پیدا کرد.لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 5006 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 169,380,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

http://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: