Loading...

چگونه می‌توان با کمک دوربین گوشی یک نوع خطرناک از سرطان چشم را تشخیص داد؟

 
 

landscape-1431698916-retinoblastoma

در خبر امروز خواهید خواند که چگونه می‌توان از طریق دوربین اسمارتفون یک نوع کمیاب از سرطان را که بیشتر کودکان را مورد حمله قرار می‌دهد، تشخیص داد.

تومور شبکیه یک نوع مهاجم است که اگر به موقع درمان نشود می‌تواند کشنده باشد، در مواردی هم که کشنده نیس می‌تواند منجر به کوری شود و بیمار مجبور شود چشم را به طور کل در بی‌آورد.

اما خوشبختانه یک راه تشخیص سریع آن از طریق دوربین اسمارتفون وجود دارد. این بیماری زمانی که از سوژه عکس گرفته می‌شود به شکل یک درخشش سفید در چشم نمود پیدا می‌کند. ممکن است البته این نور به دلایل دیگری هم ایجاد شده باشد، ولی بهتر است برای اطمینان کودک مورد نظر را حتما نزد پزشک برد.

طبق گزارش وب سایت ورج، این مورد توسط یک مادر کشف شد، آن‌هم زمانی که از کودک دو ساله خودش عکس انداخته و متوجه این نقطه نورانی در چشمان او شده بود و خوشبختانه به دلیل اینکه این اتفاق به موقع افتاده بود، کودک مورد درمان قرار گرفت.

می‌بینیم که نقش مثبت اسمارتفون‌ها هر روزه بیشتر و بیشتر می‌شود و گه‌گاهی این دستگاه‌های جیبی می‌توانند جان بشر را هم نجات دهند.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 5006 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 171,755,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

http://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: