Loading...

سه نوزاد به وسیله ی فناوری چاپ سه بعدی نجات یافتند!

به گزارش گویا آی تی; به دلیل پیشرفت علم و فناوری های نو ظهور، فناوری چاپ سه بعدی توانست سه نوزادی که در بیمارستان آمریکا تازه متولد شده بودند را از مرگ حتمی نجات دهد و پزشکان آمریکایی انتظار دارند این فناوری در سال های آینده پیشرفت بیشتری داشته باشد.

 

این نوزادان به دلیل اینکه دریچه ی تنفسی آنها باریک بود، نمی توانستند هوای بازدم را از سیستم ریه ی خود خارج کنند اما پزشکان دانشگاه میشیگان توانستند به وسیله ی ریز قطعات پلاستیکی که توسط فناوری چاپ سه بعدی تولید شده بود در مرحله ی اول و آخر، برای باز نگه داشتن مجرای تنفسی نوزادان از این قطعات استفاده کنند درحالی که برای زنده ماندن آنها امیدی نبود ولی این فناوری جانشان را نجات داد.

۱۶۳۶۳۱۲

ویژگی های این پروژه بی سابقه ی پزشکی این است که با سیستم ریه درحال رشد نوزادان، قابلیت تطبیق پذیری دارد و قطعات در کمتر از ۵ روز توسط جراحان دانشگاه میشیگان در قسمت فوقانی ریه ی سه نوزاد پسر جاسازی شده است که این قطعات پلاستیکی پلیمری «پلی کرپولاکتون» نام دارند و محققان با لیزر مخصوص توانستند به این قطعات شکل و شمایل دهند.

[منبع:Mehrnews]
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 5006 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 172,988,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

http://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: