Loading...

معمای عجیب ۷۷۰۰۰ ویدیوی “مستطیل های قرمز و آبی” در یوتوب

Webdriver Torso 01

یکی از اسلایدهای ۷۷۰۰۰ هزار ویدیو منتشر شده از سوی Webdriver Torso

Webdriver Torso نام کاربری ناشناسی بر روی سایت یوتوب است که ویدیوهایش بر روی این سایت باعث ایجاد معمایی عجیب در سرتاسر وب شده است. این نام کاربری از ۸ ماه پیش تا کنون در کانال خود در یوتوب بیش از ۷۷ هزار ویدیو که هر یک ۱۱ ثانیه بیشتر طول ندارد بارگذاری کرده است. این ویدیوها از یک الگوی خاص تبعیت می کنند. همه ی آن ها از ۱۰ اسلاید تشکیل شده اند که در هر اسلاید شاهد دو مستطیل قرمز و آبی رنگ هستیم که با صدای بیپ مانند کامپیوتری، بزرگ و کوچک می شوند. با این حال که فرمت تمامی ویدیو ها یکسان به نظر می رسد ولی هر یک از آن ها یک ویدیو یگانه و تک هستند.

تا کنون کسی پی به راز Webdriver Torso نبرده است، که او کیست و برای چه این ویدیو ها را بارگذاری می کند؟ هرچند که حدس های زیادی در اینترنت و شبکه های اجتماعی در این مورد زده می شود. تعدادی از این حدس و گمان ها در این باره است که این ویدیوها شکل مدرنی از ایستگاه های رادیویی عددخوان است. ایستگاه های رادیویی عددخوان در طول جنگ سرد بین شرق و غرب جهت مخابره کردن پیام های نامفهوم و رمزنگاری شده بر روی امواج کوتاه رادیویی شکل گرفت. این تئوری به این امر اشاره می کند که شاید این نوعی جدید از همان پیام های رادیویی باشد که جهت استفاده و ارتباط با جاسوسان طراجی شده است. مستطیل ها و صداهای بیپ مانند موجود در این ویدیو ها نیز به مانند کدهای رمز گذاری شده می مانند که جهت هدفی خاص فرستاده می شوند.

Numbers station

یکی از نظریه ها مربوط به کدهای رمز گذاری شده به مانند ایستگاه های رادیویی عدد خوان جنگ سرد می باشد

تئوری دیگر این است که Webdriver Torso قسمتی از یک نرم افزار خودکار برای یک اتوماسیون باشد که دچار اشکالی شده و این ویدیو ها را بارگذاری می کند.

در گزارشی جدید که BBC به آن پرداخته است، با تحلیل کامل تمام ویدیو ها تفاوتی بین دوتای آن ها با بقیه آشکار شد و با بررسی آن ها متوجه موضوعی جالب شدند. یکی از این ویدیو ها مربوط به تبلیغ کارتونی در کشور فرانسه و دومی فیلمی کوتاه و ۶ ثانیه ای (ویدیو شماره ی ۱۱۸۲) از بالکن خانه ای در پاریس رو به برج ایفل است. نکته ی دیگر جالب این ویدیو، کامنتی است که در تمام این ویدیو ها تنها بر روی این ویدیو توسط Webdriver Torso نوشته شده است. با این عنوان: “ماتئی خیلی باهوش است (Mattei is highly intelligent)”. همچنین ترکیب رنگ تشکیل دهنده ی تمامی این ویدیو ها ترکیب پرچم فرانسه می باشد که فرضیه ارتباط این کاربر را با فرانسه قوت می بخشد.

eiffeltower

عکس از BBC

در مقاله ی BBC اشاره شده است که در بیشتر روزها حدود ۴۰۰ ویدیو از Webdriver Torso بر روی یوتوب بارگذاری شده است. همچنین بارگذاری ویدیو ها در تمام طول سال، ایام کریسمس و تمام شبانه روز ادامه داشته و هیچ استراحتی در این بین وجود نداشته است.

با این حال، بارگذاری این ویدیوها در سه هفته ی پیش به پایان رسیده و گمانه زنی ها در مورد چیستی و هدف این کار همچنان ادامه دارد. شما چه فکر می کنید؟

خبر اضافه شده: پس از سه هفته، دیروز ۲ می ماه ویدیو جدیدی با همان ترکیب قبلی از این کاربر بر روی یوتوب بارگذاری شد.

Webdriver Torso 02

فایل GIF از یکی از ویدیو ها

 

منابع: ۱, ۲, ۳, ۴ 
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 5006 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 173,102,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

http://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: