Loading...

نصب ویندوز سیستم های یک اداره در ۳ سوت !

Shutdown Option

همه میدانند که نصب ویندوز یکی از وقت گیرترین و اعصاب خورد کننده ترین لحظه زندگی یک فرد در دنیای آی تی است ، زمان نصب ویندوز آنقدر مشقت بار و کسل کننده است که انگار یک کامیون آجر خالی کرده باشید ، حالا تصور کنید در یک اداره یا یک شرکت بزرگ با تعداد بسیار زیادی کامپیوتر رو به رو هستید که باید ویندوز آنها و تمامی نرم افزارهای مورد نیازشان را هم نصب کنید ، حتی تصور این امر برای شما وحشتناک است . . . ولی تا وقتی با ویکی پلاس همراه باشید از هیچ چیز در دنیای آی تی وحشت نکنید چون ویکی پلاس برای شما چاره ای دارد . . . با ما همراه باشید تا به شما بگوییم چگونه در ۳ سوت ویندوز تمامی سیستم های یک اداره را با تمامی نرم افزارهای مورد نیازشان را نصب کنید . . .

نصب ویندوز سیستم های یک اداره در ۳ سوت !

در سیستم عامل ایکس پی نصب از طریق فایل Sysprep روشی است که بر اساس آن وقتی این فایل را از داخل CD نصب ویندوز اجرا می شد یک سری اطلاعاتی را از روی سیستم عامل مرجع یا سیستمی که قرار بود از آن Image تهیه شود پاک میکرد که این اطلاعات شامل شماره سریال ویندوز و Copmuter Name و اطلاعاتی که مربوط به عضو شدن در شبکه و مهمتر از همه پاک کردن SID سیستم عامل بود می باشد ، در داخل یک شبکه کامپیوترهایی که با یکدیگر کار میکنند نباید دارای  SID های یکسان باشند . در این روش باید به این صورت اقدام نمایید که کامپیوتری را بعنوان مرجع ( Reference ) انتخاب کرده و تمامی نرم افزارهای لازم و مورد نظر را بر روی آن نصب نمایید ، سپس اقدام به اجرای Sysprep نمایید تا اطلاعات سیستم سیستم عامل پاک گردد در ادامه میتوانید از طریق نرم افزلرهای جانبی ( از قبیل Acronis و . . . ) از کامپیوتر مرجع Image را بر روی تک تک کامپیوترها نصب کنید ، بعد از نصب Image بر روی کامپیوتر قبل از Logon کردن میبایست اطلاعات پاک شده از سیستم عامل را مجددا وارد کنید ، راه دیگری نیز در همین رابطه وجود دارد که بر اساس آن میتوانید در داخل Image گرفته شده فایل پاسخ ( Answer File ) قرار دهید تا این اطلاعات به صورت اتوماتیک بعد از نصب ثبت گردد . در ویندوز ۷ برای انجام این کار دیگر نیازی به DVD نصب ویندوز نمیباشد ، برای این منظور میتوانید به مسیر زیر مراجعه کنید :

%Windir%System32sysprep Directory. Sysprep.exe

در قسمت System Cleanup Action دو گزینه وجود دارد که میبایست برای پاک کردن SID از گزینه Enter System Out-of-Box Experience استفاده نمایید . علاوه بر گزینه گفته شده عملی مشابه با آنچه فایل Sysprep در ویندوز ایکس پی انجام می داد ، یعنی پاک کردن SID صورت خواهد گرفت در این حالت در زمان Load شدن صفحه Welcome Screen می بایست یک سری از اطلاعات را وارد نمایید .

Shutdown Option

در این ابزار قسمت دیگری بنام Shutdown Option وجود دارد که در این قسمت سه گزینه وجود دارد که شامل Reboot ، Shutdown و  Quit است . با انتخاب هر کدام از آنها بعد از عمل System Cleanup Acction سیستم عامل عمل مشخصی را انجام می دهد ، به طور مثال اگر گزینه Shutdown را انتخاب کنید کامپیوتر خاموش میشود یا مجددا بوت میگردد و یا اینکه هیچ عکس العملی انجام نگردد و فقط از ابزار Sysprep خارج شود .

در هر صورت بعد از پاک شدن SID می بایست اقدام به تهیه Image از کامپیوتر نمایید برای این منظور CD Win PE را داخل درایو DVD کامپیوتر قرار داده تا بعد از بوت شدن سیستم توسط Win PE و دستور Capture مستقیما از ویندوز Image تهیه نمایید . این Image را میتوانید از طریق نرم افزار های جانبی ( از قبیل Acronis و . . . ) بر روی تک تک کامپیوترها نصب کنید .
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 180,243,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: