Loading...

گوگل "رایانش کوانتومی" را در یک ویدیو توضیح می دهد

 
چند روز پیش بود که در نارنجی از آخرین خبرها در مورد آزمایشگاه کوانتومی مشترک گوگل و ناساگفتیم. شاید خیلی زود باشد که تا نوآوری های آزمایشگاه مخفی گوگل موسوم به "آزمایشگاه X" به بیرون درز کنند، با این حال گوگل سعی کرده در قالب یک مستند کوتاه، اطلاعات بیشتری در این زمینه به علاقه مندان ارائه کند.
 
اردیبهشت امسال بود که یک گروه همکاری جدید متشکل از چند دانشگاه، گوگل و ناسا تصمیم گرفت تا با ساخت کامپیوتر کوانتومی قدرتمند، از آن در حوزه های تحقیقاتی مختلف بهره ببرد.
 
به زبان بسیار ساده، کامپیوترهای سنتی، یعنی همان هایی که ما اکنون از آن ها استفاده می کنیم، بر اساس منطق باینری، یعنی صفر و یک، ساخته شده اند. به عبارت دیگر، در آن ها هر بیت از داده ها در قالب صفر یا یک هستند. اما در کامپیوترهای کوانتومی، محققان این امکان را خواهند داشت که به جای استفاده از یک ساختار خطی، بیت های داده ها را به طور همزمان در حالت های صفر و یک قرار دهند. این شیوه از رایانش، کاربردهای بسیاری در بررسی الگوهای هواشناسی، فیزیک نظری، و هوش مصنوعی خواهد داشت.
 
گوگل هم در این میان به دنبال یک سری اهداف بزرگ است. این شرکت در نظر دارد به کمک رایانش کوانتومی جستجوهای خود را بهبود داده و در مسیر پیشرفت در زمینه شبکه های عصبی و هوش مصنوعی قرار بگیرد. این پیشرفت ها در نهایت به گوگل این توانایی را خواهند داد که جواب پیچیده ترین جستجوها و پرسش های ما را، حتی پیش از آن که مطرح شان کنیم، در قالب پاسخ های قطعی تحویل دهد.
 
رایانش کوانتومی هنوز در ابتدای راه است. آنقدر این عرصه برای دانشمندان جدید است که خودشان هم نمی توانند دستاوردهای سال های بعد را حدس بزنند. شاید روزی این بلندپروازی ها، بتوانند چالش برانگیزترین مشکلات انسان ها را از میان بردارند.
 
این مستند کوتاه چند دقیقه ای را از دست ندهید.
با پشتیبانی: آی ویوید
دانلود ویدیو لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 5006 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 171,755,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

http://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: