Loading...

فناوری هواپیماهای بدون صدا

آژانس فضایی آمریکا برای آینده هوانوردی تجاری اهداف جالب توجهی دارد و برای محقق کردن آنها با بزرگترینهای صنعت هواپیماسازی همکاری دارد به این امید که بتواند در این همکاری راه های پاکتر و سبزتری را برای آینده هوانوردی ارائه کند . ناسا در آینده پروازهایی را می خواهد که نسبت به هواپیماهایی که در سال ۱۹۹۸ آغاز به کار کرده اند ، ۵۰ درصد سوخت کمتری مصرف کنند ، ۷۵ درصد گازهای آلوده کمتری آزاد کنند و از میزان آلودگی صوتی فرودگاه ها تا ۸۳ درصد بکاهند . در ادامه طرح های برتری که ناسا قصد دارد به منظور بهبود هوانوردی آنها را به واقعیت تبدیل کند را مشاهده می کنید :

یکی از پیشرفته ترین طرحها به شرکت بوئینگ اختصاص دارد که هدف از ارائه آن بالابردن کارایی آیرودینامیک هواپیما و کاهش کشش هوا بر روی آن است . بالهای این هواپیما مشابه بالهای هواپیماهای بدون سرنشین تجسسی است .

بوئینگ

یکی از پیشرفته ترین طرحها به شرکت بوئینگ اختصاص دارد

موتورهای این هواپیما بر روی سقف و آنتهای آن قرار گرفته اند و ۲ دم عمودی به منظور کاهش صدای موتور در این طرح دیده می شود . این هواپیما با هدف کاستن از میزان صدا و کشش هوا ساخته خواهد شد علاوه بر اینکه طول بالها میزان مصرف سوخت را کاهش خواهد داد .

موسسه لاکهید مارتین نیز طرح هواپیمایی با بالهای جعبه ای را ارائه کرده است

موسسه لاکهید مارتین نیز طرح هواپیمایی با بالهای جعبه ای را ارائه کرده است

موسسه لاکهید مارتین نیز طرح هواپیمایی با بالهای جعبه ای را ارائه کرده است که با استفاده از ترکیبهای سبک، مواد غیر فلزی، ساخته خواهد شد. در این هواپیما از فناوری “توربوفن” برای پنج برابر افزایش کارایی و نسبت دور موتور استفاده خواهد شد.

AMELIA

AMELIA

موسسه پلی تکنیک کالیفرنیا با استفاده از سرمایه تحقیقاتی ناسا هواپیمای فراصوتی و یکپارچه ای را با نام AMELIA طراحی کرده است که می تواند در هنگام بلند شدن از باند پرواز سرعت بیشتری از خود نشان داده و مسافت کوتاهتری را طی کند . همچنین این هواپیما می تواند بر روی کاهش میزان صدای ایجاد شده در فرودگاه ها تاثیر چشمگیری داشته باشد .

یکی از طرح های مفهومی ارائه شده هواپیمایی به نام D8 است

یکی از طرح های مفهومی ارائه شده هواپیمایی به نام D8 است

 یکی از طرح های مفهومی ارائه شده هواپیمایی به نام D8 است که تنها مدلی کوچک از آن در تونل بادی در MIT مورد آزمایش قرار دارد . این طرح توسط تیمی از محققان MIT برای ناسا طراحی شده است .

بدنه وسیع این هواپیما قدرت بلند شدن بیشتری به آن بخشیده

بدنه وسیع این هواپیما قدرت بلند شدن بیشتری به آن بخشیده

بدنه وسیع این هواپیما قدرت بلند شدن بیشتری به آن بخشیده و باله های این هواپیما که در بخش پایین تر بدنه کار گذاشته شده است ، می تواند از میزان کشش هوا و وزن هواپیما بکاهد . همچنین قرار گیری موتورها بر روی سقف هواپیما و فرم باله های انتهایی می تواند از میزان آلودگی صوتی هواپیما بکاهد .

Northrop Grumman

Northrop Grumman

طرح بالهای پرنده شرکت Northrop Grumman اکنون تنها یک طرح رایانه ای برای هواپیمایی است که روزی می تواند به هواپیمایی برای حمل بار تبدیل شود که از کارایی بسیار بالا و آلودگی صوتی بسیار کم برخوردار است . چهار موتور ” رولزرویز ” بر روی یکی دیگر از هواپیماهای Northrop Grumman می تواند بالاترین میزان قابلیت عایق سازی صوت را به وجود آورد . در این طرح با استفاده از دانش ساخت هواپیماهای نظامی ، Northrop Grumman طرح هواپیمایی تجاری را ارائه کرده است که از دم ثابت کننده برخوردار نیست .

در آینده نزدیک هواپیماهای فراصوت با بالهایی متصل

در آینده نزدیک هواپیماهای فراصوت با بالهایی متصل

در آینده نزدیک هواپیماهای فراصوت با بالهایی متصل ، مشابه با آنچه در طرح رایانه ای پایین دیده می شود ، ساخته خواهند شد که در آنها به واسطه متصل بودن بالها ، میزان کشش هوا بر روی بدنه هواپیما کاسته شده و میزان کارایی سوخت افزایش پیدا خواهد کرد . بر اساس گزارش سی نت ، ناسا می گوید توانایی انسان برای پرواز سریعتر از صوت در هواپیماهای تجاری بستگی به توانایی متخصصان در کاهش میزان انفجارهای صوتی دارد از این رو این سازمان در حال بررسی گزینه هایی برای برطرف ساختن این انفجارهای صوتی است . این گزینه ها ، تکنولوژی های جدیدی هستند که آزمایش بر روی آنها در تونلهای باد همچنان ادامه دارد .

 
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 5006 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 168,930,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

http://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: