Loading...

پرده برداری AMD از پردازنده های ۱۲ هسته ای

امروز AMD از آخرین محصول خود برای مقابله با بزرگترین رقیب تجاری اش، یعنی اینتل بهره برداری کرد. پردازنده Opteron ۶۰۰۰ با چیپ های Core ۸ و ۱۲ هسته ای! این اتفاق دقیقا یک روز بعد از معرفی پردازنده ۸ هسته ای Nehalem EX Xeon اینتل که برای سرور های ۴ سوکتی طراحی شده است روی داد.

opteron-6000--processor.jpg

ایسر، دل، اس جی آی، Hewlett-Packard، Cray و Appro تنها تعداد کمی از تولید کنندگانی هستند که از پردازندهای جدید ۸ و ۱۲ هسته ای AMD در محصولات خود استفاده خواهند کرد. این پردازنده ها، از نظر عملکرد ۲ برابر سریع تر از پردازنده های ۶ هسته ای نسل قبلی این شرکت هستند. AMD همچنین در این سری، پهنای باند استفاده از ۴ کانال از حافظه های مجتمع DDR۳ را تا ۲.۵ برابر افزایش داده است. قیمت این پردازنده ها برای سری ۸ هسته ای از ۴۵۵ دلار تا ۷۴۴ دلار و برای سری ۱۲ هسته ای از ۷۴۴ دلار تا ۱۳۸۶ دلار متغیر است.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 5006 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 172,957,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

http://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: