Loading...

يك ترفند براي افزايش سرعت ويندوز XP

اين ترفند كارايي سيستم را تا حد زيادي افزايش مي دهد و سبب پايداري بسيار زياد سيستم مي شود. اين ترفند سبب مي شود كه قسمتهاي مختلف از يك برنامه فرايند خود را به طور مستقل انجام دهند و حافظه اي را كه براي انجام محاسبات لازم دارند، جداگانه انتخاب كنند. البته اين كار باعث مي شود كه حافظه بيشتري اشغال شود. چون فايل هاي سيستم و ساير فايل هاي كاربردي مورد نياز براي هر قسمت جداگانه فراخواني مي شود. اگر شما از RAM با ظرفيت 512 مگابايت يا بالاتر استفاده مي كنيد به شما توصيه مي شود حتماً اين ترفند را بكار ببريد. اگر مثلاً يكي از توابع اينترنت اكسپلورر شما خراب شود و كند شود ديگر توابع آن از اين مشكل تاثير نمي گيرد.براي استفاده از اين ترفند به روش زير عمل كنيد.

صفحه My Computer را باز كنيد.

منوي Tools را اتخاب كنيد.

Folder Option را انتخاب كنيد. سپس وارد قسمت View شويد.

در اين قسمت براي گزينه Launch Folder Windows in Seperate Process يك علامت تيك بگذاريد و روي Apply كليك كنيد.

توضيح اينكه اين ترفند چگونه كار مي كند بدون دانستن يكسري اطلاعات فني درباره مقادير دو دويي و جفت بيت ها غير ممكن است، اما همين قدر بگويم كه اين ترفند سبب مي شود كه پرسسور بعضي از محاسبات را تا سه برابر سريعتر انجام مي دهد.براي اجراي اين ترفند به روش زير عمل كنيد:از منوي Start روي Run كليك كنيد و در داخل كادر تايپ كنيد: regeditپنجره Registry editor در مقابل شما گشوده مي شود در اين پنجره مسير زير را بپيماييد.HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCURRENTCONTROLSETCONTROLPRIOYITY CONTROLيك DWORD به نام Win32PrioritySeperation مقدار آن را به 26 براي هگزا دسيمال تغيير دهيد يا مي توانيد ب روي Decimal كليك كنيد و مقدار آن را به 38 تغيير دهيد. اين ترفند براي سيستمي كه به عنوان SQL Server يا IIS استفاده مي شود توصيه نمي شود چون سرعت بانك اطلاعاتي را پايين مي آورد.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 935 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 5007 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 156,197,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

http://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: