Loading...

۵ برنامه فوق العاده برای چک کردن ایمیل

امروزه در دنیای اینترنت صرفه جویی در وقت و هزینه برای انجام کارهایی چون چک کردن نامه‌های الکترونیک و پیام‌های رسیده یکی از اموری است که در الویت برنامه های کاربران قرار دارد و بدین ترتیب کاربران حرفه‌ای سعی در برقراری ارتباط به وسیله راه‌های میانبر در دنیای نت هستند.

email

برنامه‌هایی که در ذیل معرفی شده است به واقع راه‌هایی است که دسترسی شما و چک‌کردن نامه‌های الکترونیکی شما را ساده و سهل می‌نماید. به هر برنامه‌ى ِمعرفی شده، توضیحی داده شده است که می‌توانید در میان‌شان سودمندترین‌شان را برگزینید.

۱- Simple Mail (افزونه Firefox)

افزونه simple mail که برای مرورگر فایرفاکس تهیه شده است تمامی امکانات و چیزهایی که در زمینه POP3, IMAP, SMTP برآورده می‌کند. به وسیله این افزونه بسیار کاربردی شما مرورگر فایرفاکس را به سادگی می‌توانید به یک فرستنده ایمیل ساده(اما بسیار کاربردی) تبدیل کنید.

simple-img-0011

مدیریت ایمیل:
بعد از نصب شما با به راحتی بازکردن یک برگه(tab) جدید این امکان را دارید که به نامه‌های دریافتی‌تان دسترسی داشته باشید و همچنان که در بالا اشاره کردم با POP3 , SMTP و IMAP سازگار است. هر چند شاید میز کاری مثل سرویس‌های دیگر نداشته باشید اما اینکه بتوانید با زدن یک دکمه نامه‌ها و پیام‌های رسیده را چک کنید کم و کاستی‌های دیگر را جبران می‌کند.

simple-img-003

کاربرد & ویِژگی‌های دیگر

با این برنامه شما می‌توانید تمام کارهایی که با یک سرویس ایمیل انجام می‌دهید همچون خواندن و جواب دادن پیامها و دریافت فایلهای پیوست شده را در یک میز کار بسیار خوب انجام دهید و لذت ببرید.
با این برنامه شما می‌توانید یک دفترچه آدرس درست کنید و لازم به ذکر است که این برنامه فقط برای چک کردن ایمیل درست شده است و تنظیمات اضافه کردن امضا و فیلتر کردن اسپم‌ها را ندارد.

simple-img-002b

سازگار با محیط های:Win98/98SE/Me/2000/XP/Vista

2-Gmail Notifier Beta( Desktop App)

با برنامه gmail notifier beta می‌توانید بدون بازکردن مرورگر نامه‌های الکترونیکی خود را چک کنید و دیگر به وب‌سایت جی‌میل سر نزنید. این برنامه بسیار مفید تنها ضعف‌ش این است که شما با آن تنها یک ایمیل را می‌توانید چک کنید.

این برنامه تیکه مختصری از ایمیلی که به شما آمده است را به‌تان نشان می‌دهد و بدین وسیله شما متوجه می‌شوید که آیا باز کردن این نامه رسیده ارزش باز کردن دارد یا نه؟ و در صورت باز کردن تیکه‌ای از نامه که مشاهده می‌کنید به حساب جی‌میل وارد می‌شوید.

gmail-001

سازگار با محیط های: Win2000/NT/XP/Vista

Gmail Assistant - Desktop App -3

بر خلاف برنامه gmail notifier شما با برنامه gmail assistant می‌توانید حساب‌های مختلف ایمیل را همزمان و به صورت اتوماتیک چک کنید. این برنامه به صورت اتوماتیک اگر ایمیل جدیدی دریافت کنید یک تیکه از آن را بالای ویندوز به شما نشان می‌دهد و بدین ترتیب شما را از مراجعه حضوری به حساب‌های ایمیل مختلف خلاص می‌کند.

gmail-asst-001

ویژگیها و شکل ظاهری:

کار کردن با gmail assistant خیلی ساده است و از طریق سرویس مطمئن imap شما را به مرکز ایمیل‌تان وصل می‌کند ولی باید شما دسترسی به imap را فعال کرده باشید که این برنامه بتواند به شما ایمیل‌های جدید را نشان بدهد.

gmail-asst-002

 

اضافه کردن یک حساب جدید ایمیل: (شکل بالا)

طریقه فعال کردن IMAP بعد از وارد شدن به حساب جیمیل تون:

Settings> Forwarding and PP/IMAP > IMAP Access.

سازگاری با: Win2000/XP/2003/Vista

Gmail Backup - Desktop App -4

تهیه نسخه پشتیبان از ایمیل‌ها برای کاربران اینترنتی شاید مهم نباشد واما قطعاً از دردسرهای یک اتفاق پیش‌بینی نشده جلوگیری به عمل می‌آورد.

به هر حال ممکن است اتفاقی باعث شود که نتوانید به حساب جی‌میل وارد بشید یا ایمیلی را به صورت سهوی پاک کرده باشید که بعداً از اینکه چرا نسخه پشتبیان تهیه نکرده بودید از ایمیل‌های‌تان افسوس بخورید.
برای شروع جزئیات حساب جی‌میل‌تان را به‌ش می‌دهید و طی فرامین بعدی از ایمیل‌ها بک‌آپ می‌گیرد و در کامپیوتر شما بارگذاری می‌کند.

gmail-back-up-img-001

ایمیل های دانلود شده:

ایمیل‌های بارگذاری شده در مکانی از کامپیوترتان که ذخیر شده است قابل دسترسی است و این ایمیل‌ها را شما می‌توانید با هر برنامه مدیریتی ایمیلی همچون اوت لوک یا ویندوز میل چک کنید.

gmail-back-up-img-002

 

اگه Windows Mail باشد، به این شکل درمی آید:

gmail-back-up-img-003

 

 

شما در این برنامه این امکان را دارید که صرفاً‌آن تاریخ‌هایی که دوست دارید، بک آپ بگیرید.

eCipher -5 (امنیت ایمیل) (Desktop App)

شما تحت این برنامه می‌توانید از دسکتاپ ویندوز ایمیل بفرستید انگار که از خود سرویس‌ ایمیل مثل یاهو و جیمیل و msn فرستاده شده باشند ضمن اینکه این برنامه با رمزدار کردن ایمیل‌تان امنیت ایمیل‌های‌تان را حفظ می‌کند.

این برنامه با تکنولوژی smtp ایمیل‌ها را می‌فرستد و محافظت می‌کند.
فرستادن:
وقتی روی تنظیمات کلیک کردید و یک آدرس ایمیل اضافه کردید می‌توانید یک چیزی بفرستید(شکل)

ecipher-img-0011

ecipher-img-0022

محافظت:
ایمیل‌های شما با الگورتیم۲۵۶-bit AES و ۲۰۴۸-bit RSA پشتیبانی و رمزدار می‌شوند و گیرند می‌بایست برای دریافت و دیدن و جواب دادن به ایمیل‌ها egipher داشته باشد وگرنه نمی‌تواند ایمیل‌ها را باز کند.

محتوای ایمیل فرستاده شده برای گیرنده در صورتی که برنامه egipher یا کلید de-ciphering را نداشته باشد به شکل زیر نمایش داده می‌شود:

ecipher-img-0004

حال اگر گیرنده برنامه egipher را داشته باشد محتوای ایمیل به شکل زیر نمایش داده می‌شود:

ecipher-img-004

این برنامه با اکثر سرویس‌های مدیریتی ایمیل همچون Outlook و Thunderbird سازگار می‌باشد.

سازگاری با: ویندوز ویستا / اکس پی / ۲۰۰۳

منبع

 

 

 

 نظرات

 

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 896 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 5007 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 141,550,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

http://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

خرید جدیدترین مدل های کارت حافظه و مموری رم ها کلاس 10

https://janebi.com

تجربه ای متفاوت، تنوعی بینظیر

https://janebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: